Bölge Müdürümüz

 
 Dr. Musa AYDEMİR
 Bölge Müdürü
 
 
15.02.1971 tarihinde Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde doğan Musa AYDEMİR; ilk, orta, lise ve üniversite (Gazi Üniversitesi İİBF Gümrük İşletme) öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1991 yılında o zaman ki adı ile Maliye ve Gümrük Bakanlığı Kontrol Genel Müdürlüğü (meri Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğü)’nde göreve başlamıştır.
 
1997 yılında Gümrükler Genel Müdürlüğüne Şef olarak atanmış, daha sonra Gümrük Müdür Yardımcısı ve Gümrük Müdürü olarak görev yapmıştır. Süreç içinde Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans, Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi Avrupa Birliği Ekonomisi Yüksek Lisans programlarını,  aynı üniversitede İşletme Anabilim dalında (Yönetim ve Organizasyon Anabilim dalında) Doktorasını tamamlamıştır. 
 
2015-2016 Eğitim öğretim döneminde Kocaeli Üniversitesi Gölcük Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü Güz döneminde Dış Ticaret İşlemleri, Dış Ticaret İşlemleri Muhasebesi, Serbest Bölgeler, Bahar döneminde ise Dış Ticaret İşlemleri II, Gümrük İşlemleri derslerini vermiştir.
 
Atatürk Havalimanı Kargo Gümrük Müdürlüğünde Gümrük Müdürü olarak görev yapmakta iken 01.08.2012 tarihli Bakanlık Makamı Onayı ile Doğu Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Bölge Müdür Vekili olarak atanmış, yine Bakanlık Makamının 03.07.2014 tarihli Onayı ile de Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır.
 
Musa AYDEMİR, evli ve iki çocuk babasıdır.