Bağlantı İdarelerimizde 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlamaları

03 Şubat 2020

Sakarya Gümrük Müdürlüğü: Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Arifiye Kaymakamı Bekir DINKIRCI, Sakarya İl Jandarma Komutanı Kd.Albay Cengiz Yiğit ve Sakarya Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ ziyaret edilmiştir.  Hizmet binasında ve Karasu Limanında personel tarafından yükümlü ve yolculara ikramda bulunulmuştur.

Karadeniz Ereğli Gümrük Müdürlüğü: Kaymakam İsmail Çorumluoğlu Makamında ziyaret edilmiştir.

Bartın Gümrük Müdürlüğü: Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlenmiş olup ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla program tamamlanmıştır. Bartın Valisi Sayın Sinan GÜNER makamında ziyaret edilerek 26 Ocak Dünya Gümrük Günü ve 2020 yılı Dünya Gümrük Günü için "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler” teması hakkında bilgi verilmiştir. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından Müdürlüğümüze yapılan ziyaretle personelimizin Gümrük Günü kutlanmıştır. Gümrük müşavirleri ve acentaların katılımıyla Gümrük Müdürlüğümüzde ve Bartın Limanında yapılan ikramlarla Gümrük Günü kutlamaları tamamlanmıştır.
 
Karabük Gümrük Müdürlüğü: Atatürk Anıtına çelenk koyularak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından, Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel makamında ziyaret edilmiş, Dünya Gümrük Günü ve Müdürlüğümüzün faaliyetleri ile ilgili kısa brifing sunulmuştur. Dünya Gümrük Günü Müdürlük personeli ile birlikte bu kapsamda mükelleflere ikramda bulunulmuştur.

Zonguldak Gümrük Müdürlüğü ve Zonguldak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü: Zonguldak Valiliği’ndeki Atatürk Anıtına Çelenk koyulduktan sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunarak tören yapılmış ve 2020 Dünya Gümrük Günü kutlamalarına başlanılmış ve daha sonra Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hüsnü Hakan YAĞIZ, Zonguldak Defterdarlık Müdürü Sayın Seçkin IŞIK ve Zonguldak Muhasebe Müdürü Sayın Aslı Gülhan BEK makamlarında ziyaretler gerçekleştirilerek çiçek ve çikolata hediye edilmiştir. Daha sonrasında Zonguldak Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ Müdürlüğümüzü ziyaret ederek Dünya Gümrük günü ile ilgili tebriklerini bildirerek, Müdürlüğümüz faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi almış ayrıca Kozlu İlçe Jandarma Komutanlığınca Müdürlüğümüz ziyaret etmiş ve Dünya Gümrük günü ile ilgili tebriklerini bildirmiştir. TTK Ro-Ro Limanı'nda bulunan firma çalışanları ve şoförlere karanfil verilmiş ve ikramda bulunulmuştur.