İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği ile İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi.
Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR, Bölge Müdür Yardımcılarımız Ali İhsan MERDANOĞLU, Ceylan ER, Orhan GÖKKAYA, bağlantı idarelerimiz gümrük müdürleri, Şube Müdürleri, Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü, Tasfiye İşletme Müdürü, Laboratuvar Müdürü ve İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Serdar KESKİN ve yönetim kurulu üyeleri Bülent ŞENTÜRK, Ziya AKGÜN, Mustafa SEZEN, Zeynel TUTAR, Nizamettin AĞAR, Osman KARATAY ve Özlem TAN’ın katılımı ile “Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü & İstanbul Gümrük Müşavirler Derneği İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR konuşmasında; Bakanlık ve gümrük müşavirleri olarak ticaretin kolaylaştırılması, doğru ve hızlı yürütülmesinin ortak amaç olduğu ve Müşavirlerimizin bir çeşit kamu görevi de yürüttüğünü vurgulayarak, koordinasyonun, iletişim ve işbirliğinin güçlendirilmesi açısından daha öncede gerçekleştirilen bu ve benzeri toplantıların katkı sağladığını söyledi. Ayrıca, Bakanlığımız Ticaretin Kolaylaştırılması Türkiye Stratejisi Eylem Planı  doğrultusunda da gerçekleştirilen toplantının gümrük iş ve işlemlerinin hızlandırılması ve aksayan yönleri tespit etmek ve çözüme kavuşturulması amacıyla faydalı olacağını sözlerine ekledi.

İstanbul gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Serdar KESKİN ise toplantının gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında; “Toplantıya gelmeden önce sizlere iletmek için tüm gümrükleme firmalarını arayarak herhangi bir sorunları olup olmadığını sorduk ve bölgeye özgü önemli bir sorun bulunmadığını öğrendik. Küçük aksamalara da inanıyorum ki çok kısa sürede çözümler bulunacaktır. Mevzuatı uygulayanlar olan sizlere, taleplerimizi iletmek için düzenlediğimiz toplantıya katıldığınız için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
Bölge Müdür Yardımcımız Ali İhsan MERDANOĞLU’nun gecenin anısına okuduğu şiirle ve katılanların tek tek söz alarak dostluk çerçevesinde devam eden toplantıda, muhtelif konular gündeme getirilerek çözüm önerileri istişare edildi.