26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kapsamında Çocuk Yuvasının Minik Sakinleri ile program düzenlendi

26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kapsamında Çocuk Yuvasının Minik Sakinleri ile program düzenlendi

Kocaeli İli Kassel Şehri Yahya Kaptan Çocuk Evlerinin minik sakinleri 26 Ocak Dünya Gümrük Günü programları çerçevesinde Bölge Müdürlüğümüz, Körfez Petrokimya Gümrük Müdürlüğü ve Derince Gümrük Müdürlüğünde misafir edilerek çocuklara güzel bir gün yaşatıldı.
 
Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR ve Bölge Müdürlüğümüz yönetici ve personellerinin etkin katılımıyla gerçekleşen programda çocuklara çeşitli etkinlikler düzenlenerek, hediyeler dağıtıldı. Bölge Müdürlüğümüz bahçesinde ki tavus kuşları ve tavuklar da çocukların çok ilgisini çekti.
 
DP World Programı
Bölge Müdürlüğümüz programından sonra DP World’un 26 Ocak Dünya Gümrük Günü için düzenlediği etkinliğe, Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR, Bölge Müdür Yardımcılarımız Ali İhsan MERDANOĞLU, Orhan GÖKKAYA, Şube Müdürü M. Zeki BAHAR ve personelimiz, DP World Limanı CEO Kris ADAMS, liman yöneticileri, Gümrük TV, müşavirler, çalışanlar ve çocuklar katılmış, etkinlikte limanların ticarete katkısı, limanlardaki iş güvenliği üzerinde durularak günün anısına Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR ve Derince Gümrük Müdürü Akif ERTEKİN’e plaket takdim edilmiştir.
 
Programda Çocuklara da iş güvenliği eğitimi verilerek Limanda panoramik bir gezi gerçekleştirildi. Ayrıca minik misafirlerimize gümrük hizmetlerinin işleyişi ve kaçakçılıkla mücadele hususları narkotik köpeklerinin gösterileriyle eğlenceli bir şekilde anlatıldı. Gerçekleştirilen programdan çok memnun olan çocuklar narkotik köpeklerinin gösterilerini heyecanla izlediler.
 
Seka Kağıt Müzesi Ziyareti
Ayrıca 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kapsamında Bölge Müdürlüğümüz bir grup personeli ve Doğu Marmara Gümrük Müşavirleri derneği üyeleri eğlenerek bakış açılarını genişleten Kocaeli Seka Kağıt Müzesini ziyaret ederek hoş zaman geçirmişlerdir.