26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kapsamında Yürüyüş Etkinliği Düzenlendi

26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında gümrük çalışanları ve ailelerinin katılımı ile Kartepe-Çatalkaya Vadisi’nde dağ yürüyüşü düzenlendi. Faaliyete başta Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR, Bölge Müdür Yardımcısı Orhan GÖKKAYA, Personel Müdürü M. Zeki BAHAR, Derince Gümrük Müdürü Akif ERTEKİN,  Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim AKSOY, Tasfiye İşletme Müdürü Meral EKİCİ ile diğer idareci ve personelimiz ve ailelerinden oluşan yaklaşık 70 kişi katılmış olup, yer yer 45 derecelik eğime sahip olan Maşukiye Çatalkaya mevkiinde yer alan dağlık arazideki yürüyüş rotası toplamda 8 km. yi bulmuştur.
Ekseriyetle hafif rüzgârda ve dağ yamacında yapılan yürüyüşün ekip öncülüğünü, aynı zamanda Türkiye Dağcılık Federasyonu 1. Derece Yardımcı Antrenörü olan Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy, ekip artçılığını da aynı müdürlükten Müdür Yard. Ayhan Akpınar ve muayene memuru Ali İhsan Pehlivanoğlu yaptılar. Sakarya Gümrük Müdürü İbrahim Aksoy’un katılımcılara verdiği doğa yürüyüşü ve dağcılığa giriş eğitimi ile başlayan program, katılımcı personel ile 3 saatlik sürede 730 rakımlı Manda Kayasına çıkılması ve tekrar başlangıç rotasına dönülmesi ile tamamlanmıştır.
Personelin motivasyonu, disiplin, kondisyon, dayanıklılık ve doğa koşullarına uyumlu hareket edebilme gibi yetenek ve becerileri geliştirme açısından faydalı olan yürüyüş piknik ile devam edip keyifli bir şekilde sonlandırılmıştır. Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR yürüyüşe katılan personelimize teşekkür ederek,  tüm personelimizin 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’nü kutlamıştır.