Bölge Müdürlüğümüz İdare Amirlerinin Katılımıyla Körfez Ticaret Odasında İstişare Toplantısı Düzenlendi

Bölge Müdürümüz Sn. Musa AYDEMİR Başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcılarımız Ali İhsan MERDANOĞLU, Orhan GÖKKAYA ve  Abbas SARIHAN başta olmak üzere Şube Müdürleri, Bağlantı Gümrük Müdürleri, Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbarat Müdürleri, Tasfiye İşletme Müdürü ve Körfez Ticaret Odası Temsilcilerinin katılımı ile Bölge Müdürlüğümüz Birimleri ve kamu kurum ve kuruluşları arasında sağlıklı bir iletişimin kurulması, işbirliğinin güçlendirilmesi ve koordineli hareket edilmesini sağlamak amacıyla, İhracatta Kağıtsız Gümrük Projesi ve Bilişim Sistemleri gibi güncel konularında yer aldığı yirmi birinci İdare Amirleri Toplantısı gerçekleştirildi.
 
Bölge Müdürlüğümüz organizesinde Körfez Ticaret Odasında; birlikte yürütülen çalışmalar, karşılıklı bilgi paylaşımı, diyalog ve işbirliği içerisinde sanayinin ve dış ticaretin geliştirilmesi için yapılabileceklerin istişare edildiği ve çeşitli gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, Bölge Müdürümüz Musa AYDEMİR; toplantının, idareler arasında koordinasyon ve işbirliğini arttırılması, ticaretin kolaylaştırılması ve kaçakçılıkla mücadele de önerilerin paylaşılarak değerlendirmeler yapılması olduğunun altını çizerek, nazik ev sahipliğinden ve misafirperverliklerinden dolayı Körfez Ticaret Odası Başkanı Sn. Recep ÖZTÜRK’e teşekkürlerini iletti.
 
Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ise; “Odamız önemli paydaşlarından Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü İdare Amirlerinin katılım sağladığı toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğumuzu belirterek, gümrük hizmetlerinin süratli, etkili ve verimli şekilde yürütülmesini sağlamakla yetkili olan, bu kadar çeşitli ve değişken mevzuat ile ağır şartlarda sorumluluk ve risk altında yirmi dört saat esasına göre çalışan Gümrük Bölge Müdürlüğü Yöneticilerine kolaylıklar diliyor, bu zamana kadar olan süreçte güçlü ilişkiler ve işbirliği yaptığımız Bölge Müdürü Sn. Musa AYDEMİR’e teşekkürlerimizi sunuyor ve verimli bir toplantı olmasını temenni ederek şahsım ve yönetim kurulum adına saygılarımızı sunuyorum.” dedi.
 
Toplantıda; ayrıca, Dilovası Gümrük Müdürü Salih BALCI tarafından gümrük işlemlerinin basitleştirilmesi kapsamında Bakanlığımız güncel uygulamalarından İhracatta Kağıtsız Gümrük Projesi hakkında sunum yapılarak, yeni sistemin uygulamaları, kolaylıkları, avantajları ve önemi değerlendirildi.