Kocaeli İMEAK Deniz Ticaret Odasında, Kocaeli Deniz Ticareti ve Konteyner Limanlarının Geleceği Konulu Sunumunda Yer Aldığı Meclis Oturumu ve Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası meclis toplantısı ve Ticaretin Kolaylaştırılması amacıyla sektör sorunlarının istişare edildiği Değerlendirme Toplantısı Bölge Müdürümüz Dr. Musa AYDEMİR, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat DOĞUSEL, Deniz Ticaret Odası Üyeleri, sektör temsilcileri ve akademisyenlerin katılımıyla 26.03.2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantı; Dokuz Eylül Üniversitesi Akademisyenlerinden Prof. Dr. Soner Esmer ve Dr. Ersel Zafer Oral’ın Kocaeli Deniz Ticareti, konteyner limanlarının geleceği, Türkiye geneli ve Kocaeli özelinde gemi ve yük elleçleme istatistikleri ve limanların önemi hakkındaki ayrıntılı sunumları ile başlayarak katılımcılar bilgilendirilmiş, gündemdeki sorunlar, katılımcılardan gelen sorular cevaplandırılmış, kamu ve özel sektör arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla sektör sorunları ve yapılabilecekler istişare edilerek sonlandırılmıştır.