Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası Gizem Seramik Frit ve Glazür San. ve Tic. A.Ş.’ye Teslim Edildi

Bakanlığımızın stratejik vizyonu olan Türkiye’yi Dünyada “Hızlı ve Kolay Ticarette Güven Kapısı” haline getirmek üzere; 21.05.2014 tarih ve 29006 sayılı Resmi Gazetede Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği kapsamında; Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikasını almak üzere başvuruda bulunan ve yapılan inceleme ve araştırmalar sonucu gerekli şartları taşıdığı anlaşılarak başvurusu uygun bulunan ​ Gizem Frit A.Ş.’ye Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası, Bölge Müdürümüz Musa Aydemir tarafından teslim edildi.
Yerinde Gümrükleme…  “Gümrük Yanı başınızda”
Yapılan düzenlemeler, ticari hayatta yeni bir dönem açarak ihracatçı, ithalatçı ve taşıyıcı firmaların gümrük işlemlerini kendi tesislerinden yapabilmelerine imkân tanıyacaktır.
Gümrüklerle İşbirliği…  “Gümrüklerden VIP Geçiş”
Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ile firmaların zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacak, gümrüklerimizdeki iş yoğunluğunun önüne geçilecektir. Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikasına sahip tüm ithalatçı firmalarımızın daha az ve öncelikli olarak kontrole tabi tutulacağı gümrüklerden hızlı geçiş sistemi başlatılacaktır. 2023 yılı ihracat hedefleri doğrultusunda geliştirilen bu uygulama sayesinde, ticaret erbabımızın uluslararası piyasalarda daha çok tercih edilmesi ile rekabet gücümüz artarak, ihracatımızın desteklenmesine katkı sağlanacaktır. Bu uygulamanın, önümüzdeki dönemde yaygınlaştırılmasını ve imzalanacak karşılıklı tanıma anlaşmaları ile firmalarımızın diğer ülkelerde de imtiyazlı muamele görmelerinin yolunun açılması hedeflenmektedir.
Gizem Seramik Frit ve Glazür San. ve Tic. A.Ş. adına Bölge Müdürlüğümüzce düzenlenen 19.04.2018 tarihli ve TR/AEOF/18/41/0006 sayılı Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası, 08.05.2018 tarihinde Bölge Müdürümüz Musa Aydemir tarafından, Bölge Müdür Yardımcımız Fethiye Tişkaya, Şube Müdürümüz Ahmet Çetin, Ticaretin Kolaylaştırılması Şubesi Şef V. Kadir Savaş Çiftçi, Firma yetkililerinden Tedarik Zinciri Müdürü Saygın Bayramoğlu ve Kurumsal İletişim Uzmanı Batuhan Basalak’ın hazır bulundukları törende teslim edilmiştir. Bölge Müdürümüz Musa Aydemir; “Dünyanın birçok ülkesinde kullanılmakta olan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası ile firmaların gümrük işlemleri daha hızlı bir şekilde tamamlanmakta ve gümrük idareleri riskli firmalara daha fazla zaman ayırabilmektedir. Bölgemizin de bir üretim bölgesi olmasından dolayı, sizlerin, gümrük işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yerine getirerek, sizinle birlikte Türkiye’nin de kazanmasına katkı sağlayacak bu belgenin, firmanıza ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Firmaya Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası kapsamında,
  • Götürü Teminat İzin/Yetkileri, verilmiştir.


AEO Yetkilendirilmiş Yükümlü Uygulaması hakkında bilgi almak için lütfen TIKLAYINIZ