Bölge Müdür Yardımcıları

07 Ekim 2019
Abbas SARIHAN   1959 yılında Gemerek de dünyaya gelmiştir. İlk Orta tahsilini Gemerek te, lise öğrenimini Kayseri de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olan Sayın Sarıhan ayrıca Maliye Meslek kursunu da tamamlamıştır.
   1980 Yılında Bakanlığımızda Memur olarak göreve başlayan Sayın Sarıhan, 1993 yılında Gümrük Müdür Yardımcısı, 2001 yılında Gümrük Müdürü, 2006 yılında Bölge Müdür yardımcısı olarak Bakanlığımızın değişik İdarelerinde görev yürütmüştür. (1990 yılında yapılan Gümrük Müşavirlik sınavını kazanarak Gümrük Müşavirliğini ünvanını almıştır.)
     Sn. SARIHAN, evli ve 5 çoçuk babasıdır.
Ali ihsan MERDANOĞLU    1955 yılında Sivas-Şarkışla, Kaymak köyünde doğdu.İlk, orta tahsilini Ankara'da, lise tahsilini Erzincan'da tamamladı.1977 yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Özel Eğitim Bölümünü, 2003 yılında AÖF Dış Ticaret Bölümünü, 2006 yılında AÖF İşletme Bölümünü bitirmiştir. Gümrük Teşkilatı Hizmet İçi Eğitim Seminerlerinde, Mesleki Derslerde Eğitim görevlisi olarak ders verdi. Yüksekokul ve Üniversitelerde Gümrük İşletme Bölümü ve Eğitim Fakültesi Özel Eğitim bölümlerinde dışarıdan Öğretim Görevlisi olarak derslere girdi. Gümrük Teşkilatına 14.09.1976 tarihinde başlayan MERDANOĞLU; Ankara, Ayvalık, Çanakkale, Edirne, Gürbulak, Mersin, Van, Hopa ve Samsun'da görev yaptı. Halen Doğu Marmara GDTBM'de Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Başta Kişisel Gelişim konulu olmak üzere, NLP, Sunum Teknikleri, Risk Analizi, Toplum Önünde Söz Söyleme, Özel Eğitim, Girişmcilik, İşaret Dili, Yönetsel Yaratıcılık, Lojistik ve Aile Danışmanlığı gibi konularda toplam 300'e yakın sertifikası bulunmaktadır.
     Sn. MERDANOĞLU, evli  ve 1 çocuk babasıdır.
Hasan Hüseyin DİNSEVER  
   1966 yılında Tavşanlı/Kütahya da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Tavşanlı da tamamladıktan sonra  Anadolu Üniversitesi Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1987 yılında mezun olmuştur.
   1990 yılında Aday Gümrük Muayene Memuru olarak meslek hayatına başlayan Sayın DİNSEVER, İzmir, Gürbulak, İstanbul ve Habur Gümrük Başmüdürlüklerinde Muayene Memuru olarak görev yapmış, 2006 yılında Gümrük Müdür Yardımcısı olarak Mardin, İpekyolu Gümrük Müdürlüğü(kurucu müdür), Dalaman Havalimanı Gümrüklerinde görev  yapmış , 2010 yılında yapılan  Gümrük Müdürlüğü sınavını kazanarak Gaziantep, Çerkezköy, Kapıkule, Mardin, Aksaray Gümrük Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.
 29.03.2019 tarihli Bakanlık oluru ile İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge müdürlüğünde vekâleten Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapar iken, Bölge Müdürlüğümüze asaleten Bölge Müdür Yardımcısı olarak atanarak  19.09.2019 tarihinde görevine başlamıştır.
     Sn. DİNSEVER, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

 
Hasani Basri ÇAĞLAYAN  
Mehmet YAPICI  
    1987 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğretim ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamış, 2010 yılında Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden, 2019 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu Adalet Bölümünden mezun olmuş, halen Ankara Gazi Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Uluslararası Ticaret Bölümünde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir.
    2011 yılında memuriyet hayatına başlamış olup, sırasıyla Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Uzman Yardımcısı, Maliye Bakanlığında Stajyer Muhasebat Kontrolörü olarak görev yapmıştır. 2013 yılı Şubat ayında Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcısı olarak görev başlamış, 24.06.2018 tarihinde müşterek kararname ile Gümrük ve Ticaret Müfettişi olarak atanmış, Ticaret Bakanlığının kurulması sonrasında Ticaret Müfettişi unvanını almıştır. 2017 yılı Kasım ayında Orta Anadolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmiş, yaklaşık 2 yıl bu görevi yürüttükten sonra 23 Ağustos 2019 tarihinde Bakanlık Makamı Onayı ile Bölge Müdürlüğümüze Bölge Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.Çeşitli mesleki dergilerde gümrük ve dış ticaret mevzuatı ile ilgili makaleleri yayımlanmıştır.
     Sn. YAPICI, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 
  Orhan GÖKKAYA    1966 yılında Evciler/AFYON’da doğmuştur. İlk ve orta öğretimini Evciler’de, lise öğretimini Denizli’de tamamlamış, 1987 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ve 2017 yılında AÖF Adalet Yüksek Okulundan mezun olmuştur.
    1990 yılı Ocak ayında Maliye ve Gümrük Bakanlığında Muayene Memuru olarak göreve başlamış, sırasıyla 1995-2010 yılları arasında Gümrük Müdür Yardımcısı, 2010-2017 yılları arasında Gümrük Müdürü olarak Gümrük ve Ticaret bakanlığında görev yapmış, 2017 yılından beri Ticaret Bakanlığında Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı kadrosunda görev yapmaktadır.
    Sn. GÖKKAYA, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 
Şebnem ILICALI AKGÜN   1975 yılında Erzurum’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamlamıştır. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden, 2007 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. 
  2002 yılında Dış Ticaret Müsteşarlığında Dış Ticarette Standardizasyon Denetmen Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2005-2011 yılları arasında Dış Ticarette Standardizasyon Denetmeni, 2011 yılında Dış Ticaret Müsteşarlığının Ekonomi Bakanlığı olmasıyla Ağustos 2017’ye kadar Ürün Denetmeni olarak çalışmış olup 16/08/2017 tarihinde Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdürlüğüne Bölge Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 
    23/08/2019 tarihinde de Bakanlık Makamı Onayı ile Bölge Müdürlüğümüze Bölge Müdür Yardımcısı olarak atanan Sn. Şebnem ILICALI AKGÜN evli ve iki çocuk annesidir.