Bağlantı İdarelerimizde 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlamaları

01 Şubat 2022
  • Bartın Gümrük Müdürlüğü
Dünya Gümrük Günü kutlamalarına ilişkin Müdürlüklerince yapılan törende Atatürk Anıtına Çelenk Koyma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının yanı sıra Bartın Valisi Sinan Güner makamında ziyaret edilerek günün anlam ve önemi hakkında bilgi verilmiştir.
 
  • Dilovası Gümrük Müdürlüğü
26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında personelle beraber pasta kesilerek kutlanıldı ayrıca Müdürlükçe kadın personele minyatür çiçek hediye edildi.
 
  • Sakarya Gümrük Müdürlüğü
Gümrük Günü kutlamaları çerçevesinde Vali Yardımcımız Mustafa Kutlu, Karasu Kaymakamı  Ahmet Naci Helvacı, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı ziyaret edildi. Gümrük günü kutlama etkinlikleri  doğrultusunda Müdürlükleri personeline Müdürlük ana binasında yemek organize edildi; Müdürlüklerine bağlı Karasu Limanı'nda işlem yapan yükümlüler ile giriş-çıkış yapan yolculara Dünya Gümrük Günü’nü hatırlatmak amacıyla ikramlarda bulunulmuştur.
 
  • Karabük Gümrük Müdürlüğü
Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtına çelenk koyularak saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı okunmuş, Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel tarafından Müdürlükleri ziyaret edilerek, Dünya Gümrük Günü ve Müdürlükleri faaliyetleri ile ilgili kısa brifing verilmiş, Dünya Gümrük Günü Müdürlük personeli ile birlikte kutlanarak, bu kapsamda mükelleflere çikolata ikramı gibi etkinliklerle sonlandırılmıştır.
 
  • Karadeniz Ereğli Gümrük Müdürlüğü 
26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlama kapsamında Atatürk Anıtı'nda yapılması öngörülen kutlama programı hava muhalefeti nedeniyle yapılamamış ancak  Müdürlük binası önünde personel ile saygı duruşunu müteakip İstiklal Marşı okunarak tören sonlandırılmıştır. İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı ziyaret edilerek günün önemi hakkında bilgiler verilmiştir.
 
  • Zonguldak Gümrük ve Zonguldak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
Dünya Gümrük Günü kutlamalarına ilişkin Zonguldak Gümrük ve Zonguldak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüklerince Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Vali Yardımcısı Mehmet Türk ve Turgut Subaşı, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Özel Kalem Müdürü Güner Ayyıldız ve Ticaret İl Müdürü İsmail Maden makamlarında ziyaret edilmiştir. Ayrıca Müdürlüğümüz faaliyet alanı TTK Ro-Ro Limanında bulunan firma çalışanları ve şoförlere çiçek dağıtılmış ve çikolata ikram edilmiştir.
 
  • İzmit Gümrük Müdürlüğü
26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında personelle beraber pasta kesilerek kutlanıldı ayrıca Müdürlükçe kadın personele çiçek hediye edildi.