Bağlantı İdarelerimizde 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlamaları

29 Ocak 2021
  • Bartın Gümrük Müdürlüğü
26 Ocak Dünya Gümrük Günü için belirlenen "Sürdürülebilir Tedarik Zincirlerindeki Canlanma, Yenilenme ve Dayanıklılığın Desteklenmesinde Gümrükler” teması çerçevesinde Dünya Gümrük Günü kutlamalarına ilişkin, Atatürk Anıtına çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının yanı sıra, Bartın Valisi Sinan GÜNER Makamında ziyaret edilerek kendisine günün anlam ve önemi hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca Gümrük Müşavirleri ve acentelerin katılımıyla Gümrük Müdürlüğünde ve Bartın Limanında yapılan ikramlarla gümrük günü kutlamaları tamamlanmıştır.
 
  • Bolu Gümrük Müdürlüğü
Dünya Gümrük Günü dolayısıyla 26 Ocak’da Bolu Anıtpark içerisindeki Atatürk anıtı önünde, Müdürlüğümüz personeli tarafından çelenk koyma töreni düzenlemiştir. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Gümrük Müdürü Mahmut BERKLİ, günün anlam ve önemini belirten "Sürdürülebilir Tedarik Zincirlerindeki Canlanma, Yenilenme ve Dayanıklılığın Desteklenmesinde Gümrükler” 2021 yılı teması çerçevesinde konuşma yapmıştır. Tören bitiminin ardından Gümrük Müdürü Mahmut BERKLİ başkanlığında üç kişilik heyet marifetiyle Bolu Valisi Sayın Ahmet ÜMİT makamında ziyaret edilmiş olup, Müdürlüğün işlem hacmi konusunda kendilerine bilgi verilmiş, ihracata yönelik çalışmalarımızdan bahsedilmiştir. Ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju ÖZCAN ve Bolu Sanayi Odası Başkanı Türker ATEŞ makamlarında ziyaret edilerek, Müdürlükte yapılan çalışmalardan bahsedilmiş ve Bolu ilinde ihracat rakamlarının artırılmasına yönelik fikir alış verişinde bulunulmuştur. Her üç kurum ziyaretinde çiçek takdiminde bulunulmuştur.
  • Dilovası Gümrük Müdürlüğü
26 Ocak Dünya Gümrük Günü için belirlenen "Sürdürülebilir Tedarik Zincirlerindeki Canlanma, Yenilenme ve Dayanıklılığın Desteklenmesinde Gümrükler” 2021 yılı teması çerçevesinde; Covid 19 salgınında sağlık çalışanlarının göstermiş olduğu fedakarlığa teşekkür amacıyla, Müdürlük emrinde görevli Gümrük Müdür Yardımcı Gökhan ÇATALKAYA' nın koordinatörlüğünde Deniz BİRİNCİ ve Emine AKSOY tarafından 26 Ocak Dünya Gümrük Gününü, Dilovası İlçe Sağlık Müdürü Mustafa POLAT ziyaret edilmiştir.
 
  • Gebze Gümrük Müdürlüğü
            Gebze Gümrük Gümrük Müdürü Salim Soner Arda, Müdür Yardımcısı Satılmış Laleci, Muayene Memurları Volkan Şen, Cumali Üstündağ ve Muhafaza Memuru İsmail Odacıl tarafından Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğüne ziyarette bulunulmuş, salgın döneminde özverili çalışmalarından ötürü tüm sağlık çalışanlarına Bakanlığımız, Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü ve Gebze Gümrük Müdürlüğü adına minnet ve şükranlarımız ifade edilmiştir.
 
  • Karabük Gümrük Müdürlüğü
Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtına çelenk koyularak saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşı okunmuş, Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel makamında ziyaret edilerek, Dünya Gümrük Günü ve Müdürlüğün faaliyetleri hakkında kendilerine kısa brifing verilmiş, Dünya Gümrük Günü Müdürlük personeli ile birlikte kutlanarak, bu kapsamda mükelleflere çikolata ikramı gibi etkinliklerle sonlandırılmıştır.
 
  • Karadeniz Ereğli Gümrük Müdürlüğü 
Atatürk Anıtı'nda Müdürlüğümüz personeli ve  iş sahiplerinden oluşan bir heyet ile bir araya gelinmiş,   Gümrük Müdür Vekili Osman DEMİRKOL ve Muhafaza Memurları eşliğinde çelenk koyulmuş, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunarak günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılmasını müteakip tören sonlandırılmıştır.
Müdürlük nezdinde iş sahipleri ve personele günün önemini hatırlatan küçük ikramlarda bulunulmuştur.
 
  • Körfez Petrokimya Gümrük Müdürlüğü
26 Ocak Dünya Gümrük Günü vesilesiyle; Gümrük Müdürü Abdulaziz İLHAN başkanlığındaki heyet tarafından Körfez İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirilmiş ve bu ziyarette, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de yaşanan Covid-19 salgınında göstermiş oldukları üstün gayret ve fedakârlıktan dolayı tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek ve 26 Ocak Dünya Gümrük Günü vesilesiyle bir kez daha şükranlarımızı sunmak adına İlçe Sağlık Müdürü Sayın Dr. Oğuz KÖSA’ya plaket ve çiçek takdim edilmiştir.
 
  • Zonguldak Gümrük ve Zonguldak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü
26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamalarında, Müdürlük ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile yapılan törende, Zonguldak Valiliği önünde Atatürk Anıtına Çelenk Koyulmuş, Saygı Duruşu'nda durulmuş ve İstiklal Marşı okunmuştur.
 
Zonguldak Valisi Mustafa TUTULMAZ, Zonguldak Vali Yardımcıları Yıldırım UÇAR, Mehmet TÜRK ve Turgut SUBAŞI, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan YAĞIZ  İlçe Sağlık Müdürü Abdülkadir ÖZDEMİR ve Ticaret İl Müdürü İsmail MADEN makamlarında ziyaret edilmiştir.